طلسم مسی؛ سه گانه بارسلونا قطعی شد؟

بارسلونا لالیگای 19-2018 را با برتری 3-0 برابر آلاوس شروع کرد و لیونل مسی هم اولین گل فصل را به ثمر رساند.

لیونل مسی در نیمه دوم و در حالی که بازی گره خورده بود، توانست روی یک ضربه کاشته، قفل دروازه آلاوس را باز کند و در ادامه، کار برای بارسا راحت تر شد. این شش هزارمین گل بارسا در لالیگا نیز بود.

همواره ارتباط مستقیمی بین موفقیت های فصل بارسا با گلزنی مسی در اولین بازی لالیگا وجود داشته است. طلسمی که از سال 2008 وجود داشته و به فصلی پر از جام برای بارسا ختم شده است.

 مسی در فصل 09-2008 و در بازی برابر راسینگ بود که موفق شد نخستین گل بارسا را به ثمر برساند. بارسلونا با هدایت گواردیولا در اولین بازی برابر نومانسیا بدون گل متوقف شده بود اما در دومین بازی در نوکمپ مسی از روی نقطه پنالتی اولین گل لالیگایی بارسا را به ثمر رساند. آن فصل بارسا در نهایت موفق به فتح سه گانه شد.

دو سال بعد نیز مسی توانست اولین گل بارسا در لالیگا را بازهم برابر راسینگ به ثمر برساند. بازی در زمین راسینگ بود و مسی دقیقه 2 موفق به گلزنی شد و بارسا در نهایت 3-0 پیروز شد. فصل 11-2010 با دبل بارسا همراه شد(فتح لالیگا و لیگ قهرمانان).

فصل 12-2011 نیز مسی در اولین بازی بارسا در لالیگا که برابر آلاوس بود، توانست نخستین گل تیمش را به ثمر برساند و آبی و اناری ها 3-0 پیروز شدند. در پایان فصل بارسا نتوانست نه قهرمان لالیگا شود ونه لیگ قهرمانان اما سوپرکاپ اروپا، اسپانیا، کوپا دل ری و جام جهانی باشگاه ها را به ویترین افتخاراتش اضافه کرد.

فصل 15-2014 نیز لیونل مسی بود که توانست اولین گل فصل بارسا را وارد دروازه الچه کند. بارسلونا در انتهای آن فصل برای دومین بار در تاریخش موفق به فتح سه گانه شد.

اکنون باید دید فصل جاری چگونه برای بلوگرانا تمام خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.